08-07-2017 Strijenham en Vuilnisbelt

Deze keer trekken we op zaterdag naar Zeeland. We gaan eerst langs op één van onze favoriete duikstekken: Strijenham. Er is amper volk en we kijken enorm uit naar de duik, het zicht belooft alleszins al goed te worden!

Marleen duikt samen met Dirk en ook al geraken ze elkaar even kwijt onder water, ze gebruiken alletwee de afgesproken procedure en zien elkaar dus snel terug aan het wateroppervlak. Joeri en Sabine duiken samen, aangezien Joeri graag wat zou filmen onderwater. We zagen allemaal verschillende zeenaalden, heel veel hooiwagenkrabben, net zoals vorige keren. De grondeltjes schieten alle kanten op, de kreeften komen af en toe uit hun hol gekropen om te kijken wie er hun stoort in hun rust 😉 Garnalen dansen dan weer op de oesters rond, die dan weer bekleed zijn met mooie oranje en witte anjelieren. Na een uurtje komen we relax en blij uit het water.

Dirk en Marleen gaan na de duik hun fles vullen, we spreken af aan de volgende duikstek: Vuilnisbelt. Maar eerst eten we onze lunch hier.

Het uitzicht aan deze duikstek is heel mooi, er is zelfs een platform gemaakt met extra info over de Oosterschelde.

De kentering is rond 16u15, dus we starten op tijd aan de wandeling naar de trap, deze is toch zo'n 400m stappen vanaf de parking. Ook hier is de zichtbaarheid onder water heel goed, je ziet volop oesters staan op de bodem, ook hier begroeid met anjelieren en sponzen, oranje en wit v kleur. Tussen de oesters ontdekken we een groene zeedonderpad. Ook hier weer zeenaalden, hooiwagenkrabben, grondeltjes en krabben en kreeften. Door de lichtinval krijg je hier een mooi sprookjesachtig gevoel. De trap terugvinden is hier heel gemakkelijk, deze loopt door tot 6m diepte. Ook heel handig om uit het water te gaan.

Dirk verraste ons met een zelfgebakken cake en het duurde niet lang of deze was helemaal op 😉 We trokken daarna naar een restaurant in de buurt om samen te dineren en na te genieten van de duiken van vandaag.

Marleen en Dirk trekken zondag naar Ekeren om te supporteren voor Robin en Jurgen, bij het behalen van hun OW-brevet 😀

Foto's: Foto's Strijenham en Vuilnisbelt

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.