08-10-2024 Clubreis Zuid-Afrika

We proberen ieder jaar af te wisselen met onze clubreizen: een keer dichterbij en budgetvriendelijker en ook eens verder weg waarbij het in verhouding nog altijd budgetvriendelijk is, maar waarbij het budget iets hoger ligt. Deze keer kiezen we dus voor iets verder weg en trekken we naar Zuid-Afrika, op vraag van een aantal leden.

We willen graag duiken in de regio van Durban, Umkomaas en op zoek gaan naar de zandtijgerhaaien van Aliwal Shoal.

We logeren bij het Blue Ocean Dive Resort en de mensen van het duikcenter verzorgen er de duiken. De organisatie is tiptop in orde! Alles is goed geregeld, we krijgen elk onze plek om onze set op te bouwen en een bak om ons los gerief in te leggen. Ideaal! We hoeven zelf niet te sleuren met ons gerief, de mannen van het duikcenter doen dit voor ons, dit is echt verlof!

We hebben 6 dagen duiken geboekt en dus vertrekken we de dag na aankomst 's ochtends vroeg naar de kust. De boot is een grote zodiac en hangt achter de auto op een trailer. De boot wordt meestal te water gelaten in de rivier, maar dit kan niet altijd. Soms moeten we vertrekken vanop het strand en dan helpen we mee de boot het water in te duwen. We springen er dan allemaal in en maken ons klaar om door de branding te varen. Daarvoor doen we allemaal een veiligheidsvest aan en moeten onze voeten vastmaken onder de riemen op de bodem van de boot. Dan is het nog goed vasthouden en vliegen we de zee op. De eerste 2 dagen zijn de golven hevig, dag 3 en 4 gelukkig veel kalmer, maar dag 5 en 6 zijn weer heel hevig. Er worden zeeziektepillen geslikt en deze zijn ook echt nodig. 🙂

De duiken zijn heel mooi: we zien heel veel zandtijgerhaaien, grote groupers, blacktiphaaien tijdens de lokduiken, massa's vis, murenes, schildpadden, eagle rays, zeeslang, naaktslakken, ... . Onder water is er wel veel deining en samen met de hevige zee, zorgt dit ervoor dat de duiken lichamelijk wel uitputtend zijn. Na 5 dagen houden we ermee op en genieten onze laatste dag van wat rust, massages en lekker eten.

Na het duiken, trekken we nog 2,5 dagen naar Saint Lucia om safari's te doen, we gaan wat dieren bovenwater bewonderen deze keer. We mogen eerst inchecken in onze B&B, deze ligt prachtig tussen het groen. We gaan al direct naar het meer van St Lucia om de nijlpaarden op te zoeken, gelukkig vinden we verschillende groepen. Ze zijn ook indrukwekkend. We rijden daarna nog een park binnen en hebben geluk om zebra's, antilopes en een grote kudde olifanten te zien. De volgende dag gaan we naar Shlushluwepark en hier kunnen we veel zebra's, buffels, neushoorn en vele soorten antilopes zien. Echt de moeite om deze in de vrije natuur te zien. De volgende dag doen we nog één park vooraleer ons klaar te maken om naar de luchthaven te gaan.

Marleen, Dirk, Gino, Arne, Sabine en Joeri zijn allemaal blij na deze reis en vinden vooral het duiken het mooiste. Maar Zuid-Afrika bezoeken zonder een safari is uiteraard not done. Dus deze clubreis was weer heel geslaagd!

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.