Eindelijk goed weer, eindelijk genezen, eindelijk tijd! 🙂
We spreken af met 6 duikers: Sabine, Joeri, Marleen, Dirk1 en Dirk 2 en Patrick. We rijden eerst nog door serieuze regenvlagen om ter plaatse te geraken, maar eens daar is het droog. Het heeft er zelfs niet geregend en we zien alleen maar blauwe lucht onze kant op komen.
Na wat babbelen en lachen en zeveren, maken we ons klaar, want de kentering valt redelijk vroeg vandaag. Eens in het water is de stroming perfect, niet te hard, niet te zacht, we kunnen zalig driften en alles bewonderen. Ook de zichtbaarheid is zalig, een zicht van meters, wat maakt dat je mooie overzichten ziet van oesters begroeid met anjelieren en wieren. Daartussen vinden we blauwtipjes, harlekijnslakjes, een gestippeld mosdierslakje. Ook grote botervissen, zeenaalden, zeesterren, slangsterren, een paar baby sepia'tjes van amper 1cm groot. Deze laatste zijn echt super schattig. In het ondiepe voelen we de kwallen tegen ons botsen, ze zijn massaal aanwezig. Ook mega grote bloemkoolkwallen zien we, die zijn ook prachtig om te zien. Na een dik uur duiken komen we allemaal boven enthousiast aan het vertellen van wat we allemaal hebben gezien.
We lunchen bij Vuilnisbelt en rijden nadien door naar Strijenham. Er zijn niet heel veel duikers aanwezig vandaag en ook hier valt het mee, geen drukte deze keer.
We vertrekken ook nu weer met dezelfde buddies en ook hier is de zichtbaarheid heel goed. De anjelieren die hier vroeger massaal aanwezig waren, zijn hier nu minder. Toch zien we ook hier wat naaktslakken, sepiola'tjes, zeeappels, zeesterren, kreeften, botervissen, een grote zeenaald en mooie, gekleurde sponzen. Ook hier duiken we een dik uur. Terugkeren is iets pittiger, tegen de stroming in. Maar goed te doen uiteraard.
We vullen na de duik onze logboeken in, met zicht op de Oosterschelde. Dit was echt een dag van genieten, zowel boven als onder water.